Poradna - proverenivozu.cz
„Ojeté vozy jsou jako džungle,
prosekejte si cestu s námi...“

Specializujeme se na prověřování a poradenství v oblasti nákupu ojetých vozidel. Díky nám Vám ušetříme až desetitisíce korun, spoustu času a nervů při nákupu Vašeho vysněného vozu.Poradna

Vložit dotaz


Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním

Dotazy

Mám zájem o koupi vozu Škoda Octavia 3 1.2tsi o výkonu 77-81kw minimalně ročník 2014 a nájezdu do 100 000km. Je to dobrá volba?? Dostal bych se s cenou do 200 000kč??
Radim Helvín | 30.1. 2020
Dobrý den, samotná volba Octavie je velmi dobrá, na co je potřeba dát si větší pozor, je motor, konkrétně motory 1,2TSI, v roce 2013 prošli motory modernizací, která hlavně vyřešila problémy s přeskakováním rozvodů v motoru. Nicméně tyto motory trpí ještě na jeden problém, a to karbonizace. Je tedy nutné hledat auto, které má pravidelný servis, pokud možno zkrácený interval výměny motoru, nikoli výměny po 30tis km a 2 letech, kdy právě olej degraduje a motor zanáší karbonem. Ohledně ceny, tak zde by byl problém se vejít do 200tis Kč, za pěkný kousek, s jasnou historií a servisem, bych počítal spíše cenu kolem 230tis Kč. Samozřejmě Vám velmi rád budu u nákupu auta asistovat.
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 31.1. 2020

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Dobrý den, již delší dobu si brousím zuby na ojeté Volvo XC70 D5 Aut. AWD 2. generace (2003 - 2007). Našel jsem si spoustu informací a začínám se v tom ztrácet, respektive ocením radu a pohled odborníka. Měl jsem možnost se projet s S60 stejné gen. a oslovilo mne neskutečným komfortem, pocitem bezpečí a stabilitou, u konkrétního modelu (XC70) vyšší světlou výškou, AWD beru spíše jako nice to have. Lidé, kteří se více pohybují v problematice mi potvrdili, že korozi na volvu téměř nenajdete a na rozdíl od následující generace auto nebylo postaveno ve spolupráci s fordem a je to podle všeho ještě to staré poctivé. Naftové motory D5 jsou prý jedny z nejspolehlivějších. Problém mám u volby mezi 120kW a 136kW verzí a u problematiky AWD (haldex, apod.) kde jsem pochopil, že bude potřeba věnovat velký pozor při výběru. Beru v potaz vyšší cenu n. dílů, ale toby mělo být vyváženo spolehlivostí, pokud se nemýlím. Svůj nájezd odhaduji kolem 20 tis. km. Cenu za vozidlo jsem si stanovil do 150 tis. Kč. Jaký máte na tento výběr názor? V česku se jich moc nenabízí a inzeráty se moc nestřídají, což mne také znervózňuje, děkuji.
Marek Pecha | 1.11. 2019
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, máte pravdu, koroze u Volva je opravdu minimální, celkově má v tomto Volvo perfektní ochranu. Ohledně motorizace pro Volvo XC70, doporučuji motor D5 s výkonem 120kW, jedná se o velmi povedený motor, 5ti válec, se slušným zvukem a i zátahem. Ohledně AWD je hlavní vybrat vůz, který bude mít historii servisu, a hlavně ověřit jeho funkci a stav, tj. zda není viditelný únik oleje. Pokud se rozmýšlíte nad XC70, neváhejte, je to opravdu perfektní volba. Volil bych XC70 D5 s výkonem 120kW. Jak také zmiňujete, nabídka těchto aut je v ČR opravdu velmi omezena, proto bych doporučil poohlédnout se v Německu, či třeba na Slovensku, i z těchto zemí umíme auta prověřit a případně i dovést. Neváhejte mě kdykoliv nezávazně kontaktovat.
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 4.11. 2019

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Dobrý den, chtěli bychom koupit ojetý vůz za cenu kolem 200 tisíc korun. Můj požadavek je, aby se do vozu vešlo jízdní kolo bez toho, že by se muselo sundavat přední kolo. Vlastníme starší vůz Ford Focus hatchbach. Pokud sklopíme zadní sedačky, vejde se tam mé kolo celé, manželovo se sundaným předním kolem a ještě další zavazadla. Nepřeji si mít ale velký vůz, protože jsme jen dva a přiznám se, že bych se s ním bála jezdit. Kola převážíme tak dvakrát do roka.Nechci si kupovat držák na kola. Naše nejčastější cesty jsou tak okolo 40 km někdy jednou, někdy vícekrát v týdnu. Několikrát do roka (dá se spočítat na prstech jedné ruky) podnikneme delší cesty.Přála bych si, aby mělo auto tažné zařízení. Syn mi radí, abychom koupili Octavii III. Již dlouho sleduji různé weby, kde se prodávají auta, ale nevím si rady. Proto bych od Vás chtěla poradit, případně se domluvit na spolupráci a nechat si od Vás auto vybrat.Samozřejmě bych byla ráda, kdyby auto bylo dobře vybaveno a bylo motoricky v pořádku.Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem J. V.
Mgr. Jana Vaňková | janavank@seznam.cz | 1.7. 2019
Dobrý den paní Vaňková, děkuji moc za Váš dotaz, pokusím se Vám co nejlépe poradit. V první volbě je nejdůležitější zvolit motorizaci vozidla, zda preferovat pohon na diesel či benzín. Hodně záleží podle nájezdu kilometrů za rok. Když to zkusím ve Vašem případě spočítat, když jsem to zkusil přepočítat, vychází mi Váš nájezd kilometrů na cca 10tis km ročně, v tomto případě není co řešit a volba benzínového motoru je jasná a daleko výhodnější (levnější servisní náklady a menší náchylnost na poruchy). Ohledně velikosti a konkrétního typu vozidla, Vám teď nedokáži úplně přesně poradit, ale neměl bych problém se držet těchto vozidel - Ford Focus, Ford C-Max, Hyundai i30, Kia Ceed, Škoda Octavia, z těch větších poté například Ford Mondeo či Mazdu 6. Ale opravdu hodně záleží na dalších okolnostech. V tomto případě by bylo lepší, kdyby jsme si zavolaly, případně více informací si poslaly pomocí emailu. Děkuji a budu se těšit na případnou spolupráci.
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 3.7. 2019

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Dobrý den, mám zájem o koupit vozu Audi A4 Avant (B8). Jakým způsobem a jakou dobu trvá takové vozidlo sehnat a v jaké cenové kategorii. Moje možnosti jsou kolem 300 tis. max 350. Děkuji
Tomáš | 26.6. 2019
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. U tohoto vozidla, je průměrná doba hledání kolem 2 až 3 týdnů. Za slušné vozidlo, s pěknou výbavou (například doporučuji xenony), počítejte cenu kolem 320tis až 350tis Kč. Kdykoliv se na mě můžete obrátit a můžeme vše probrat důkladněji.
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 27.6. 2019

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Dobrý den, uvažujeme o koupi vozu Škoda Fabia II. Jakou doporučujete motorizaci?
Jakub | 23.6. 2019
Dobrý den, nejlepší motorizací pro Fabii II je rozhodně motor 1.4i se 63kW. Jsou to opravdu velmi dobré motory, které jsou i spolehlivé s perfektní spotřebou.
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 24.6. 2019

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Dobrý den, uvažuji o koupi vozu Dodge Challenger, 3,6l. Z mého pohledu je to srdeční záležitost, hlas rozumu mi říká koupit např VW Passat nebo Octavii či Superb. Můžete mi prosím napsat něco Challengerovi? Jaká úskalí skýtá jeho koupě, je to americký vůz, jak moc je spolehlivý, kolik reálně spotřebuje benzínu - na internetu píší kombinovanou spotřebu cca 10 l, ale vím, že v reálu umí být spotřeba vyšší, záleží na konkrétním autě. Jak je to s údržbou(olej prý cca po 10 000 km, kdy např. se mění rozvody atd.) poruchovostí takového vozu. Jak drahý je servis, je někde v relacích běžných aut nebo se jeho ceny pohybují někde na úrovni Mercedesu nebo Jaguaru? O jízdních vlastnostech jsem četl jen to nejlepší. Mohu-li takové auto parkovat na ulici, aniž mi ho do druhého dne někdo neukradne. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Mario Serpionov | m.serpionov@seznam.cz | 13.3. 2019
Dobrý den, pokusím se Vám co nejvíce na Váš dotaz odpovědět. Co se týká tohoto vozidla, tak hlavní úskalí je jeho historie, je nutné najít vozidlo, které má jasnou historii a pravidelný servis, poté bude a vozidlo dokáže sloužit dlouho bez větších investic. CO se týká spotřeby, počítal bych s průměrnou spotřebou okolo 12-14l/100km. Výměna oleje postačí po 15tis km, rozvody poté dle opotřebení, ale výměna při 120tis km. Údržbu a servis bych počítal jako u sportovnějšího vozidla, tj. ke klasické údržbě standardního auta, si připočítat cca 35 až 45%. Co se týká odcizení, z toho bych strach neměl, takové vozidla se nekradou na náhradní díly či další prodej, ale případně na objednávku, možnost odcizení je daleko menší, než třeba u Škody Octavie. Nicméně tohle je jen souhrn informací, pro kompletní informace bych doporučil, aby jste zavolal a vše můžeme probrat.
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 13.3. 2019

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Dobrý večer,uvažují o koupi Volvo S80 2.5 T5 147KW ROK 2007,najeto 180000 km.Cena je 190000.Děkuji za názor.
Pavel | 79fox@centrum.cz | 14.2. 2019
Dobrý den, u těchto vozidel je klíčová historie vozidla, motory T5 2.5 jsou při pravidelném servisu velmi dobrou volbou, jen je nutné si pohlídat určité neduhy těchto motorů, a hlavně znát jejich historii. Pro lepší radu bych potřeboval vidět vozidlo, případně alespoň odkaz k vidění. Pro nezávislou konzultaci nás kontaktujte. Děkuji
Martin Ondra | mondra@proverenivozu.cz | 18.2. 2019

Jméno
E-mail
Prosím nevkládejte HTML kód.
Zobrazit e-mail ostatním
Předchozí Další »  |  strana 2/12
prehlasenivozu.cz